Klima

Klima Bakım ve TEMİZLİĞİ

Hidroclean Nasıl Klima Temizliği Yapar?

Hidroclean olarak klimalarınızı yerinde sökmeden kimyasal ile ilaçlama yaptıktan sonra basınçlı klima yıkama makinamız ile yıkamaktayız. Klimanızın içindeki evapotörün tüm gözenekleri açılır, fanda ve evapotörde biriken tüm bakteriler, küfler ve mantarlardan tamamen arınmış olur.Bu sayede klima hastalığı olarak bilinen LEJYONER hastalığına yakalanmadan sağlıklı bir nefes alabilirsiniz.

Detaylı Klima TEMİZLİĞİ
(Duvar Tipi)

Klima Bakımında Yapılanlar:

1 – Fan hızı ve ısı değerleri ölçülür.

2 – Klimanız asılı olduğu yer çok iyi maskeleriz.

3 – Iç ünite evaporatör ilaçlanır ve yıkanır.

4 – Fan ilaçlanır ve yıkanır.

5 – Iç ünite plastiği ilaçlanır, yıkanır ve takılır.

6 – Dış Ünite gaz ölçümü yapılır.

7 – Dış Ünite maskelenir.

8 – Dış Ünite kondenser ilaçlanır ve yıkanır.

Klima Hastalığı (LEJYONER HASTALIĞI)

Yeterince temizlenmeye ve bakım yapılmayan klimalar insan sağlığını tehdit etmektedir. Klima yoluyla bulaşan en önemli hastalık “klima hastalığı” olarak da adlandırılan “lejyoner hastalığı” dır. Bu bakteri, klimaların filtre sistemlerinde, uygun nem ve ısıda çoğalıp buralardan ortam havasına dağılmaktadır.

Hastalığın en önemli belirtileri kuru öksürük, bulantı kusma, ishal, yaygın kas ve eklem ağrıları, baş ağrısı, halsizlik, huzursuzluk ve ateş dir. Diğer zatürlerden farklı olarak bu hastalıkta ishal daha yüksek oranda görülür. Hastalık otel, büyük ölçekli gemiler ve hastanelerde salgına neden olabilmektedir.

Hastalığın önemli bir özelliği insandan insana bulaşmamasıdır. Bu nedenle bu hastalığı bulunan insanlardan kaçınmak doğru değildir. Legionella pneumophilia bakterisi zatüre dışında sadece ateş ile seyreden ve hafif bir hastalık tablosu olan Pontiak ateşine de neden olabilir.

Klimalı sistemlerin bulunduğu otel, işyeri ve evlerde yaşayanlar veya çalışan kişiler bu hastalık açısından risk altındadır. Bu bakterinin bulaştığı herkeste hastalık oluşmaz. Özellikle şeker ve kanser hastaları, kronik böbrek ve akciğer hastalığı olan kişiler, alkolikler, siroz hastaları ve sigara içen kişilerde hastalık oluşma riski daha fazladır. En yaygın kolaylaştırıcı faktör sigara içilmesidir.

Hastalığın önlenmesi için gerek evler işyerleri avm otel ve hastane gibi büyük yapılardaki klima sistemlerinin basınçlı su ve kimyasal kullanarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bunun için en uygun yol bu cihazların periyodik olarak bakımlarının yapılması bu konuda uzmanlaşmış hidroclean tarafından yapılmalıdır.

Bu yolla klimalar güvenli bir şekilde kullanılabilir ve yaşam konforumuzu sağlamaya devam edebilir.

Detaylı Klima TEMİZLİĞİ
(Kaset Tipi)

VRS Klima sistemine bağlı veya bağımsız olarak genelde iş yerlerinde, otellerde, ofislerde, büyük alanlarda kullanılan kaset tipi klimaların bakımları çok önemli olmakla birlikte yine yerinden sökmeden kimyasal ile ilaçlama yaptıktan sonra basınçlı klima yıkama makinamız ile yıkamaktayız.

Bu sayede klimamızda biriken bakteri, küf ve mantarlardan %100 olarak arınmış oluruz.Klima kastalığı olarak bilinen LEJYONER hastalığının neden olduğu zatüre ve astım gibi solunum yolu rahatsızlıklarına yakalanmadan sağlıklı bir nefes alabilirsiniz.